Budowa Serwerowni
- informacja o dofinansowaniu:
Dotacja celowa stosownie do przepisów art. 365 pkt 4 lit. a, art. 371 ust. 3 oraz art. 373 ust. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478) oraz § 10 ust. 2 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie przyznawania, rozliczania i przekazywania środków finansowych na realizacje inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową (Dz. U. z 2020 r. poz. 1956). - nazwa programu\funduszu:
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA - nazwa projektu:
Budowa Serwerowni - dofinansowanie:
11 200 000 zł - całkowita wartość inwestycji:
13 174 000 zł - krótki opis projektu:
Inwestycja dotyczy uruchomienia profesjonalnej serwerowni wraz z wyposażeniem pozwalającym na pracę zaawansowanych platform edukacyjnych oraz budowę, w sposób zgodny z prawem autorskim dla dydaktyki i nauki środowiskowego repozytorium cennych cykli wykładowych i seminaryjnych.
Obecnie wydzielono pomieszczenia w przyziemiu budynku V przeznaczone na instalację zespołów szaf serwerowych, agregatów wody lodowej, UPS-ów a także wydzielono na zewnątrz budynku teren z ogrodzeniem i zadaszeniem pod agregaty prądotwórcze oraz jednostki zewnętrzne klimatyzacji (dry cooler) połączone z serwerownią.
Dalsza realizacja inwestycji obejmuje wykonanie: zasilania energetycznego WLZ z rozdzielni głównej budynku V, instalacji UPS oraz agregatu prądotwórczego, dostawy i montażu klimatyzacji precyzyjnej i instalacji hydraulicznej, montażu szaf serwerowych i chłodniczych z systemem dystrybucji i monitoringu, listew PDU, wentylacji mechanicznej, wewnętrznej sieci LAN serwerowni, systemu detekcji pożaru (SAP) i suchego gaszenia pożaru gazem, monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu (KD), telewizji dozorowej (CCTV), systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), monitoringu środowiskowego i zarządzania infrastrukturą serwerowni.
Ponadto w ramach inwestycji przewiduje się zakup i instalację zapór sieciowych, przełączników agregujących, platformy serwerowej systemu wirtualizacji na potrzeby systemów edukacyjnych, dokumentowania procesów dydaktycznych, przetwarzania danych w aplikacjach dziedzinowych Uczelni, oraz platformy serwerowej pod potrzeby deep learning NVIDIA.