Podstrona: Konferencja rektorów o finansowaniu uczelni wyższych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja rektorów o finansowaniu uczelni wyższych

2017-11-13
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Konferencja rektorów o finansowaniu uczelni wyższych

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski bierze udział w  konferencji rektorów mniejszych i średnich polskich uczelni akademickich na Uniwersytecie Zielonogórskim. Rektorzy rozmawiają o szansach, ale i zagrożeniach jakie stwarza wprowadzany system finansowania wyższych uczelni i planowana reforma szkolnictwa wyższego (Ustawa 2.0).

W konferencji bierze udział Jarosław Gowin - wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz  sekretarz stanu w MNiSW - prof. Aleksander Bobko, a także dr inż. Janusz Rak - prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, dr inż. Bogusław Dołęga - przewodniczący Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność”, są rektorzy, prorektorzy oraz kanclerze reprezentujący 27 polskich szkół wyższych.

Konferencję otworzył rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Tadeusz Kuczyński. Gości powitali także marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak i prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Rozmowy toczą się wokół trzech głównych tematów: ustroju uczelni, finansów w szkolnictwie wyższym oraz doskonałości naukowej.

Powrót do listy aktualności